İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
Hastane:   İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon:   0212 588 44 00
Fax:   0212 632 00 60
Randevu Telefon:   0212 459 32 32
İl:   İstanbul
İlçe:   Fatih
Adres:   Org. Abdurrahman Nafiz Gürman Cad. Samatya - Fatih
Kurum Kodu:   -
Web Sitesi:   http://www.istanbuleah.gov.tr/
Online Randevu:   Hastane için Online Randevu Al

Hastane Hakkında Diğer Bilgiler

samatyahastanesilogo

İstanbul Eğitim ve Araştıma Hastanesi Balkanların en büyük sağlık kompleksi olarak 1960 yılında, İşçi Sigortaları Kurumu İstanbul Hastanesi adıyla hizmete başlayan hastane, 45 yıl boyunca yaptığı sürekli yatırımlarla ülkemizin modern sağlık kuruluşları arasındaki yerini korumayı başardı. 19.02.2005 tarihinde Sağlık Bakanlığına devr olunmasından önce uzun yıllar SSK İstanbul Eğitim Hastanesi ismiyle hizmet vermiş olan hastanemiz yeni dönemde de atapdasyon sürecini en hızlı şekilde tamamlamaya çalışmaktadır.

Merkez binası 31320 m2si kapalı toplam 61870, Osmaniye poliklinik binaları ise 6150 m2si kapalı toplam 7850 m2 alana kurulu hastane, İstanbul ve çevre illerden gelen hastalara tam kapsamlı sağlık hizmeti sunuyor.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç hastalıkları, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Kadın-Doğum, Ortopedi, Üroloji, Göz, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Nöroloji, Cildiye, Anestezioloji ve Reanimasyon, Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon, Biyokimya, Radyoloji, Patoloji dallarında eğitim ve sağlık hizmeti veriyor.

Hastane ayrıca, Beyin Cerrahisi, Ağız ve Diş Sağlığı, Psikiyatri, Diyaliz, Endoskopi, Kan Merkezi, Acil ünitesi, koroner yoğun bakım birimleriyle de sadece sağlık hizmeti sunuyor.

Yılda bir milyondan fazla poliklinik hastasına hizmet veren kurum, 28.000 yatak kapasitesiyle bir yılda yaklaşık 24.000 ameliyat gerçekleştiriyor.

Bu yüksek hizmet kapasitesine 45 yıl boyunca gerçekleştirdiği yatırımlarla ulaşan İstanbul Eğitim Araştırma hastanesi, 1978 yılında 8 makinesi ile SSK sağlık tesisleri içinde ilk hemodiyaliz merkezi olan suni böbrek servisini hizmete aldı.

1981 yılında Zübeyde Hanım Kreş ve Gündüz Bakımevi açıldı, 1985’de hemşire lojmanı ve poliklinik binası inşaatları yapıldı. Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nin 1987’de hizmete girmesinden bir yıl sonra Kan Merkezi açıldı. Aynı yıl, Hastane Güzelleştirme ve Hizmetlerini Geliştirme Derneği’nce alınan tomografi cihazı hizmete girdi, 1999’da Endoskopi merkezi faaliyete başladı.

2001 yılında acil ünitesi yeniden yapılandırılarak, acil ünite alt katında 4 adet ameliyathane ve 14 yataklı yoğun bakım ünitesi hizmete sunuldu.

2001 yılında poliklinik Osmaniye ‘ye taşınarak eski poliklinik merkezi, yatış ve özel dal poliklinikleri haline getirildi.

2002 yılında başlanan ameliyathane bloğu deprem güçlendirmesi ve modernizasyonu inşaatı iki yılda tamamlanarak kullanıma alındı. 2003 yılında Spiral tomografi cihazının tesis edildiği hastanede ayrıca diabet, aile planlaması ve gebe eğitimi, endoskopi ve enjeksiyon kontrol odası, istatistik, internet odası, uyku laboratuarı da bulunuyor.

Safra kesesine ağız yoluyla ulaşılmasıyla ameliyatsız tedaviye imkan veren ERCP de 2005 yılı başında kullanılmaya başlanacaktır.

Sağlıkta hep en kaliteli hizmeti sunma arayışında olan hastane, toplam kalite yönetimi çalışmalarını iki yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak Şubat 2002’ de ISO 9002:1994 Kalite Güvence Sistemi belgesi, Mart 2003’de ise ISO 9000:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesini aldı.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ulaşılan bu yüksek hizmet standardını korumak ve geliştirmek amacıyla yılda iki kez acil, poliklinik ve kliniklerde tedavi gören hastalarla anketler yapıyor. Böylece hastaların memnuniyet düzeylerini belirleyen kurum, anket verileri yanında, internet sitesi ve dilek/öneri kutuları aracılığıyla da hasta öneri ve beklentilerini belirleyerek daha kaliteli hizmet sunma adına temposunu hep yüksek tutmayı başarıyor.

Sunulan tüm hizmetlere ilişkin performans raporlarını yılda iki kez değerlendiren yönetim, yeni hedeflerini bu raporlar ışığında belirliyor.

193‘ü uzman 221 doktor, 190 asistan doktor, 11 diş hekimi, 318 hemşire ve diğer branş uzmanları, eğitmenler ve idari hizmetlilerle birlikte toplam 1370 kişilik bir sağlık ordusunun özveriyle görev yapmaktadır.Yarım asra yaklaşan bilgi ve deneyimini, sürekli yenilediği teknolojik altyapısıyla modern bir geleceğe taşıyan İstanbul Eğitim Hastanesi, sağlıklı bir Türkiye için üzerine düşeni yapmaya her zaman devam edecek…

Kategori: Fatih, İstanbul Devlet Hastaneleri, İstanbul Hastaneler

« | << önceki-sonraki >> | »

Hastane Hakkında Yorumlar

(Yorum Yok)

Hastane hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Hastane Hakkında Yorum Yaz

İsim (Gerekli) :          

E-Posta Adresiniz :     

Fikriniz :                   

Hakaret, küfür ve genel ahlaka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır.                    

© 2012 İstanbul Devlet Hastaneleri, Özel Hastaneler, Ssk Hastaneleri Rehberi - İstanbul Hastaneler, İstanbul Özel Hastaneler, İstanbul Devlet Hastaneleri, telefon numaraları, randevu bilgileri, web sitesi, yorumlar ve hastane hakkında bilgiler